طرح سلام مسجد۲

به گزارش مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان،حجت‌الاسلام و المسلمین حمیدرضا صادق‌زاده با اشاره به طرح سلام مسجد اظهار داشت: طرح سلام مسجد برای دومین سالی است که به مرحله اجرایی می‌رسد که با توجه به محدودیت‌ حضور در برنامه‌ها از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا، این تهدید به یک فرصت تبدیل شد و هماهنگی‌های لازم با امور مساجد استان اصفهان و سایر استان‌ها و همچنین قرارگاه مهر و امید مساجد کشور وابسته به مجمع رهروان امر به معروف صورت گرفت.

وی ادامه داد: اقدام سلام مسجد در چارچوب فضای مجازی و با محوریت شناسایی و شور برنامه‌هایی که دارای امکان برگزاری در فضای مجازی بوده، صورت می‌گیرد که در قدم نخست مساجدی که آمادگی شرکت در این طرح را داشتند، شناسایی شده و ضمن تشکیل یک گروه در فضای مجازی، برنامه‌ریزی‌های لازم برای امیدآفرینی، شناسایی و رسیدگی به امور فقرا، مباحث سبک زندگی، آسیب‌های اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر صورت می‌گیرد.

رییس قرارگاه مهروامید مساجد گفتد: تاکنون با احتساب شبکه‌های مجازی حدود ۸۰۰ مسجد از کشور در این طرح شرکت کردند، لازم به ذکر است به ۳۰ مسجدی که در زمینه کمک‌رسانی به فقرا فعالیت می‌کنند نیز تعدادی بسته اقلام کمک‌های مومنانه برای توزیع در استان اهدا می‌شود. هدف ما این است که مردم انس خود را با مسجد حفظ کنند و ضمن کاهش نگرانی‌ها از زمان شیوع ویروس کرونا، شور، نشاط و امیدآفرینی افزایش یابد و مسجد سهم خود را ادا کرده باشد.

وی پیرامون نحوه اجرای طرح سلام مسجد تصریح کرد: ائمه جماعات در ابتدا باید به تشکیل یک کانال در پیام‌رسان ایتا اقدام کنند و فعالیت‌های مسجد خود را نظیر پاسخ به شبهات، احکام شرعی، امر به معروف و نهی از منکر، سیری در نهج‌البلاغه، جوان و نوجوان، بصیرت‌افزایی و مطالب سیاسی روز، حجاب و عفاف، فعالیت‌های فرهنگی ویژه ماه‌رمضان و توزیع ویژه‌نامه سلام مسجد به صورت روزانه و با نام مسجد خود را در آن درج نمایند.

حجت‌الاسلام صادق‌زاده افزود: این در حالی است که فعالیت‌های مساجد با موضوعات فقرزدایی و کمک‌های مومنانه، مشاوره خانواده و فضای مجازی، سبک زندگی اسلامی و ترغیب به ازدواج و رشد موالید و مبارزه با اعتیاد اعم از ترک اعتیاد، تشویق به ارجاع و ترک در کمپ‌های ترک اعتیاد و حمایت از خانواده‌های معتادین نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از امتیازات حضور در طرح سلام مسجد نیز می‌توان به تقدیر از ائمه جماعات برتر در پایان طرح، اهدا جوایز به برترین‌های طرح، بهره‌مندی از امتیازات قرارگاه مهر و امید مساجد، حمایت در خصوص کمک‌های مومنانه به ۳۰ مسجد برگزیده و اهدا جوایز مسابقات طرح توسط قرارگاه مهر و امید مساجد اشاره کرد.

admin

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات